wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Aktualności2 » Bezpieczne kleje nie zawierające dichlorometanu

Bezpieczne kleje nie zawierające dichlorometanu

Data dodania: 03-05-2019 W związku na jego właściwości powszechnie stosowany jako rozcieńczalnik klejów w sparayu. Dichlorometan podejrzewa się go o właściwości kancerogenne. Jest najmniej szkodliwym z chlorowych pochodnych węglowodorów, ale jego duża lotność zwiększa niebezpieczeństwo zatrucia.

Aby zmniejszyć ryzyko zatruć naszych klientów, wprowadziliśmy dwa nowe kleje:

Spraybond A110 - uniwersalny klej w sprayu

 
Spraybond A110 jest uniwersalnym klejem kontaktowym o bardzo wysokiej jakości, odpornym na wysokie temperatury, do klejenia wszelkiego rodzaju produktów na każdej powierzchni.

Do klejenia EPDM, gumy, TPO, HPL, drewna i wszystkich rodzajów tworzyw sztucznych (z wyjątkiem PE i PP). Dzięki wysokiej zawartości części stałych i gumy ten klej jest wyjątkowo wytrzymały i bezpieczny w użyciu. Zalecane jest testowanie na materiale przed użyciem.
 
Baza:kauczuk SBR
Kolor:przezroczysty
Postać po utwardzeniu:guma
Wytrzymałość termiczna:-40 / +110 °C
Zakres temperatur pracy:+5 / +40 °C
Stosunek mieszania:jednoskładnikowy
Zużycie:70-80 g/m²
Zawartość ciał stałych:35%
 
alt

Spraybond A140 - klej w sprayu odporny na wysokie temperatury

 
Spraybond A140 jest klejem kontaktowym premium o bardzo wysokiej jakości, odpornym na wysokie temperatury, do klejenia wszelkiego rodzaju produktów na każdej powierzchni.

Zastosowanie
Do klejenia wszystkich rodzajów powierzchni ( metal, beton, guma, folia, korek, MDF, płyta wiórowa, drewno, HPL, ceramika, szkło, tkaniny oraz inne). Dzięki wysokiej zawartości części stałych i gumy ten klej jest wyjątkowo wytrzymały i bezpieczny w użyciu. Spraybond A140 nadaje się również do klejenia powierzchni wrażliwych na plastyfikatory, takie jak PCV. Ilość plastyfikatora w PCV nie może przekraczać 16%. Zalecane jest testowanie na materiale przed użyciem.
 
Baza:kauczuk SBR
Kolor:przezroczysty
Postać po utwardzeniu:guma
Wytrzymałość termiczna:-40 / +140 °C
Zakres temperatur pracy:+5 / +40 °C
Zużycie:60-70 g/m²
Zawartość ciał stałych:45%
Rozpuszczalnik:aceton
 
alt

Aplikacja Spraybond A110, Spraybond A140

Należy usunąć wilgoć i tłuszcz z klejonej powierzchni. Delikatnie rozpylić klej kontaktowy na obie sklejane powierzchnie. Idealna odległość między powierzchnią a pistoletem natryskowym wynosi 25 cm. Spróbuj nanieść klej w jednej warstwie. Powierzchnie połączyć ze sobą po 2-4 minutach i mocno docisnąć, można użyć wałka. Sprawdź dokładnie, czy istnieje wystarczający kontakt między warstwami kleju, jeśli powierzchnia jest porowata. Zastosuj dodatkową warstwę, jeśli to konieczne.
 

Oba kleje dostępne są w naszym sklepie internetowym


Dichlorometan - wzór chemiczny: CH2Cl2 (masa cząsteczkowa: 84,93), WE: 200-838-9 CAS: 75-09-2 Indeks: 602-004-00-3
Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl